Mezinárodní festival Divadlo / Johan uvádí: tYhle & Florent Golfier: ATLAS - procházka + závěrečný rituál / Program Moving Station

17. 9. 2022, začátek procházky na trolejbusové zastávce U Práce, závěrečný rituál v 17:00 u sochy Josefa Kajetána Tyla u Velkého divadla

Představení se uskuteční v ulicích Plzně od čtvrtka 15. do soboty 17. září 2022 jako několikadenní klaunsko-aktivistický zásah do veřejného prostoru složený z otevřených úředních hodin, procházek v malých skupinách a závěrečneho performativního rituálu.
Na procházku je kvůli omezené kapacitě potřeba se registrovat.
 
Otevřené úřední hodiny
Čtvrtek 15. a pátek 16. září mezi 14. a 16. hodinou na trolejbusové zastávce U Práce.
Během otevřených úředních hodin přijímá Atlas kolemjdoucí návštěvníky ve své improvizované kanceláři u koše a vyzývá je k dialogu, hře nebo kreslení na ekologická a sociální témata.
 
Vedené procházky
Čtvrtek 15. a pátek 16. září od 17:30 hodin, sobota 17. září od 11 hodin, začátek procházky na trolejbusové zastávce U Práce.
Délka: přibližně 90 minut
Je nutná rezervace na e-mailu: atlas@tYhle.cz. Kapacita skupiny je omezena na 10 osob.
 
Závěrečný performativní rituál
Sobota 17. září v 17 hodin u sochy Josefa Kajetána Tyla u Velkého divadla.
Délka: 45 minut
Rezervace na závěrečný rituál není nutná, vstup je volný.
 
Autor, performer: Florent Golfier
Spoluautoři a dramaturgové: Laura Brechmann, Ondřej Holba
Produkce: tYhle, Ludmila Šindlerová
Partneři projektu: Studio ALTA, Rezi.dance Komařice, Moving Station, Terén
Poděkování: Lukáš Karásek, Jana Vaverková, členové organizace Místní místním Filip, Eva a Jirka

Rod: Homo deus
Pohlaví: *
Výška: 178 cm
Váha: circa 63 kg
Genealogie: vnuk Gaii (země) a Ourana (nebe) a pravnuk chaosu
Životní prostředí: žije v blízkosti odpadkových košů nebo stromů
Vědecký název: klaunos aktivistum
 
Atlas je subverzivní chameleon. Je to multipolární klaun s tisíci nosy. Atlas má obrovskou potřebu komunikace a kontaktu s dalšími lidmi, se kterými hledá příležitosti k nekontrolovanému dialogu. Atlas je jen Atlas, je to ztracený mýtus, který hledá náhradu. Je to loudavý klaun hledající smysl v přehlceném světě. Atlas není koncipován jako představení, ale jako několikadenní program složený z otevřených úředních hodin, procházek v malých skupinách a závěrečneho performativního rituálu, který ponese stopy všech předchozích setkání.
 
tYhle / i fyzické divadlo
Kolektiv umělců generace Y zabývající se současným pohybovým a vizuálním uměním.
 
tYhle je česko-francouzský kolektiv umělců tvořících převážně v České republice, tYhle je platforma pro vyjádření se prostřednictvím performativního umění, tance, fyzického divadla a vizuálního umění. tYhle jsou v základním složení čtyři umělci, kteří sdílejí podobný pohled na současné umění: je nezbytné experimentovat a bořit hranice.
 
Kolektiv byl založen v roce 2015 v Brně herci a tanečníky, Lukášem Karáskem a Florentem Golfierem, kteří se seznámili během studia. Následně se připojila světelná designérka Zuzana Režná a scénografka/choreografka Marie Gourdain.
 
Název tYhle je inspirován generací Y. Písmeno Y pro nás svojí grafickou podobou vyjadřuje průnik různých linií, směrů, inspirací a tento průnik je pro nás prostor, ve kterém se potkáváme a tvoříme.
 
Florent Golfier
Francouzský performer a transformer se narodil v Nancy ve Francii, kde studoval nejdříve činohru a pak se dostal do Ateliéru klaunské, scénické a filmové tvorby na JAMU v Brně, kde se začal věnovat fyzickému divadlu a modernímu tanci. Kromě sólového autorského představení Umbilicus (2014) spolupracuje od roku 2013 s Lukášem Karáskem. Spolu dávají vzniku inscenacím Tešlon a Frkl, Les Fantômes a Pierer, která jsou uváděna nejen na českých scénách, ale i v zahraničí. Dále se jako interpret objevuje v inscenacích, jako jsou Pisum Sativum (Karine Ponties, 2012), Anatomie těla v tanci (Carlo Locatelli 2014), Mimo provoz (Vít Nezval, 2015), „12“ (Kitt Johnson, 2015) a v rámci spolku tYhle v představení Un (Marie Gourdain, 2016).