Žongléros Ansámbl: VPŘED - plzeňská premiéra / Program Moving Station

14. 9. 2021, 19:00, Moving Station
Žongléros Ansámbl: VPŘED

Za úspěchem, za sny. Za tím, po čem toužíme! Teď. Se slevou.
 
Představení inspirované optickou básní Václava Havla VPŘED se v jedinečné komice zaměřuje na nezastavitelné tempo společnosti a konzumu. Snažíme se všechno zažít, stihnout a vlastnit. To co má on, chci i já. Na cestě za vytouženým cílem se ale setkáváme s překážkami. Jsou to lidé okolo nás, jsme to my sami. Je vůbec nějaký cíl? A co se stane, když zastavíme?
 
Představení kombinuje skupinovou akrobacii, teeterboard, fyzické divadlo a... nákupní vozík. Vpřed je třetím celovečerním představením z dílny Žongléros Ansámbl, tentokrát ve spolupráci s dechberoucí, živě produkovanou hudbou a zpěvem Emy Brabcové. Představení vzniklo pod uměleckou supervizí Markéty Vacovské.

50 min.

REŽIE Žongléros Ansámbl
ÚČINKUJÍ Ema Brabcová, Jan Brand, Jiří Hlaváč, Jiří Misař, Lucie Misařová, Martina Vaněčková
HUDBA Ema Brabcová
LIGHT DESIGN Jan Hugo Hejzlar
KOSTÝMNÍ DESIGN Lucie Bartošová
POHYBOVÁ SUPERVIZE Markéta Vacovská
DIVADELNÍ SUPERVIZE Roman Černík
PRODUKCE Žongléros Ansámbl
KOPRODUKCE Moving Station Plzeň
Premiéra 15. 8. 2021, Letní Letná Praha
 
Novocirkusová skupina s Žongléros Ansámbl pořádá od roku 2010 festival Žonglobalizace. V roce 2014 její členové založili Cirkulárium, centrum nového cirkusu v Plzni, kde pořádají kurzy a workshopy pro širokou veřejnost od dětí až po dospělé. Od roku 2017 se také zabývá  tvorbu autorských představení pro dětské i dospělé publikum. Dlouhodobě se věnuje sociálnímu cirkusu ve spolupráci s místními neziskovými organizacemi a je jedním ze zakládajících členů česko-slovenské platformy pro rozvoj sociálního cirkusu a cirkusové pedagogiky Cirkonet.