Michal Záhora, Pulsar: OBRAT KONCE - ZRUŠENO / Program Moving Station

29. 10. 2020, 19:00, Moving Staton

Evropa k bodu Omega

Taneční inscenace vycházející z hlasů lidí okolo nás a z učení teologa a přírodovědce Pierra Teilharda de Chardin.
 
Jsme schopni odhadnout vývoj Evropy? Nemůžeme se posunout víc jak o milimetr, přestože máme veškeré kompetence: svobodu i množství alternativ. Nic se neděje. Vůbec nic se neděje. Ale vše máme pod kontrolou.
 
“Mou vizi o Evropě mi zastínil let ptáka.“ 
 
PŘÍPRAVNÝ TÝM: Tereza Krčálová, Honza Malík, Heda Bayer
CHOREOGRAFIE, REŽIE: Michal Záhora
TVORBA A TANEC: Helena Arenbergerová, Katarzyna Kamecka, Radim Klásek, Michal Nagy, Nikola Němcová
UMĚLECKÁ SPOLUPRÁCE: Tereza Krčálová
KONZULTACE: P. ThLic. Ing. Petr Vacík SJ
HUDBA: Miloš Bok, Václav Chalupský
MIX HUDBY, ZVUK: Václav Chalupský
SVĚTELNÝ DESIGN: Lukáš Benda
KOSTÝMY: Markéta Sládečková
REALIZACE DÍLA A PRODUKCE: Honza Malík & Pulsar z.s.
KOPRODUKCE: Tanec Praha z.ú./divadlo Ponec; Meeting Brno z.s.; Muzeum umění, Olomouc; …příští vlna/next wave…; Taupunkt e.V. Chemnitz (DE)
ZA PODPORY: MK ČR; Hl. m. Praha; Buran Teatr, Brno; Studio Dance Perfect; BaladaSITE

Michal Záhora
Absolvoval Konzervatoř Duncan centre (2003) a zahraniční studijní pobyt Stockholmu, po jehož ukončení ihned získal angažmá v norském národním souboru Carte Blanche. Poté následovalo angažmá v taneční skupině choreografa Roberta Zappaly v Itálii (2004-2005). Tříleté angažmá absolvoval v britském národním souboru Scottish Dance Theatre (2006-2008). Spolupracoval s více než osmnácti zahraničními a českými choreografy, ze kterých jmenujme Ohada Naharina, Amandu Miller, Inu Christel Johannessen, Adama Benjamina, Evu Blažíčkovou. Své vlastní choreografické tvorbě se věnoval zejména jako člen souboru NANOHACH (2005-2016). Mezi jeho autorská díla patří Synchronicity, Resonance, Orbis pictus, Diptych, DEVOID, Okamžik proměn, Pulsar, Koncert pro NI, Slavnost, Výročí, Chrámový tanec, Generace X. Všechny jeho inscenace na sebe strhly pozornost kritické i divácké divadelní obce u nás i v zahraničí (Irsko, Itálie, Německo, Rumunsko, Rusko, Slovensko, Slovinsko, Španělsko, Švýcarsko, USA, Velká Británie). Za svoji choreografickou a interpretační práci byl nominován na nejrůznější ceny ve svém oboru: Cena Thálie, Cena SAZKY za objev v tanci, výroční ceny Opera plus.