MŮJ ŽIVOT NA PLANETĚ - Výstup z workshopů Nové místo pro veřejnost / Program Moving Station

21. 10. 2021, 19:00, Moving Station
 
Instalace vznikla jako výstup z workshopů Nové místo pro veřejnost.
 
Svět, jaký známe, mizí. Žijeme v době nevratných změn, nejisté budoucnosti a environmentálního žalu. Všichni cítíme potřebu změny. Je čas přestat se bát a začít jednat, a to nikoli ze strachu z trestu, katastrofy či ztráty současné životní úrovně, ale s vědomím sounáležitosti, tedy že každý z nás je součástí světa a péče o něj se rovná péči o sebe sama a své blízké.
 
Instalace je součástí festivalu Můj život na planetě, kterou pořádá PaNaMo.
 
Více na www.mujzivots.cz.
 
Na tento program se bohužel nevztahuje předplatné Moving Station 2021/2022.
Letošní jubilejní 10. ročník nese podtitul Můj život na planetě. Unikátní plzeňský festival, jehož základním stavebním kamenem je propojování závažných sociálních témat s kulturou, se letos zaměří na životní prostředí. Festival Můj život na planetě nabídne v měsících říjnu a listopadu 2021 divákům zajímavé akce ze světa divadla, filmu a literatury. Odborným garantem se stane Nadační fond Zelený poklad.
 
Součástí programu bude mimo jiné zážitkový workshop pro střední školy a druhý stupeň základních škol, který se pod názvem „Nové místo“ uskuteční v rámci rezidenčního pobytu v prostorách kulturního centra Moving Station. Workshop bude probíhat 11. - 15. a 18. - 22. 10. a vyvrcholí závěrečnou prezentací pro veřejnost 21. a 22.10.
 
Festival nabídne veřejnosti i školám také představení „Greta“, originální vizi apokalypsy podle Grety Thunbergové v podání předního pražského nezávislého souboru Divadlo Letí. Ve spolupráci s Filmovým klubem Plzeň uvede festival snímek slavného britského přírodovědce a filmaře Davida Attenborougha „Život na naší planetě“. Tradiční součástí festivalu Můj život s… je „Čítání lidu“ divadla MY, které bude téma života na planetě Zemi reflektovat prostřednictvím literatury.
 
Po zkušenostech z minulého ročníku v roce 2020 je festival Můj život s… připraven v případě potřeby přesunout program do online prostoru.