NIC 2020: Představení o ničem / Program Moving Station

NIC 2020 je iniciativa GoOut a Hany Třeštíkové, která umožňuje podpořit kulturu v současné nelehké situaci. Po celý duben si můžete koupit vstupenky na Představení o ničem, ale učiníte tím něco velkého. Pomůžete svému oblíbenému divadlu překlenout krizi a pokračovat ve své činnosti. Uvědomujeme si, že toto období je těžké pro všechny, a o to více si vážíme Vaší podpory. Děkujeme! Buďte zdrávi a šťastni! Těšíme se na shledanou.

Moving Station, takové jsme dali našemu projektu jméno před dvaceti lety. Probudili jsme k životu prázdný a poničený dům. Dnes máme zavřeno, program je zrušený, návštěvníci sedí doma. Sledujeme počítadla stálých nákladů, které musíme hradit, ale aktuálně nemáme, jak si na ně vydělat.
 

V běžném čase žije Moving Station od rána, je otevřená kavárna, galerie, probíhají kurzy pro děti a mládež, večery patří současnému tanci a divadlu. Moving Station poskytuje zázemí tvůrčím rezidencím i vzdělávacím projektům, probíhají zde filmové festivaly, vznikají tu původní inscenace. V současné době je ticho, zrušili jsme také konference, sympozia. Jsme zvyklí na skromnost a low cost provoz, ale nyní jsme nebezpečně blízko dna.
 

Máme zavřeno, ale žijeme, reorganizujeme, hledáme a stavíme alternativy a nacházíme možnosti. Vytváříme on-line pořady, přestavujeme program na další měsíce. Jsme připraveni se se vším poprat, máme silný a odhodlaný tým, máme svou práci rádi, reagujeme, ale pro přežití potřebujeme pomoc. Budeme potěšeni, když v tomto těžkém čase najdete možnost naši práci podpořit. Toužíme Vám i nadále nabízet setkání se světem odvážné imaginace, krásy a svobody.