Ozvěny Ekofilmu - StroMY / Program Moving Station

23. 4. 2022, 17:00, Smetanovy sady před SVK PK

Představme si, že bychom byli stromy. Čím vším bychom MY jako STROMY mohli být... Plícemi světa, kořeny vesmíru, pamětníky historie, domovem živočichů, dětskými prolézačkami, korunou přírody, dárci plodů, teplem v krbu, symboly Vánoc, strážci klimatu, duchy lesa, mízou života, vlaštovkou z papíru.
 
StroMY je název představení, které využívá prvky pouličního divadla a site-specific performance. Jde o představení na hranici žánrů tance, nového cirkusu a pantomimy. Je vhodné pro malé i velké příznivce stromů a přírody.
 
Účinkující: Prokop Štěpánek, Veronika Ghisi, Markéta Richterová, Bruno Cunha

O uskupení:
Jsme skupina studentů nonverbálního a fyzického divadla HAMU a JAMU, která se od podzimu roku 2020 věnuje tzv. vertikálnímu, nebo-li vzdušnému tanci. Po roce zkoumání vzdušného pohybu v různých prostorech a podmínkách jsme se rozhodli přesunout svoji pozornost k přírodnímu prostředí. Z blízkého vztahu k přírodě se zrodil nápad přenést vzdušný tanec na stromy. A tak roku 2021 vzniklo naše vůbec první představení StroMY.
 
O Vertikálním tanci:
Jde o poměrně mladou disciplínu na hranici mezi tancem a cirkusem, která porušuje zákony gravitace a otevírá performerům nové spektrum pohybových možností. Pomocí horolezeckých úvazků a lanového jištění se tak mohou performeři pohybovat a tančit ve výšce.
 
 
Pořádání Ozvěn Ekofilmu v Plzni 2022 podpořil Nadační fond Zelený poklad (www.zelenypoklad.org).
Pořadatelem Ozvěn Ekofilmu v Plzni 2022 je JOHAN - centrum pro kulturu a vzdělávání (www.johancentrum.cz).