Ozvěny EKOFILMu v Plzni 2023 / Program Moving Station

17.-21. 4. 2023, Moving Station

Každý rok festival otevírá některé z aktuálních environmentálních témat. Letošní ročník byl věnován změně klimatu.
 
Kromě hlavního programu - projekcí snímků v sekcích Krásy přírody, Středoevropské filmy a Krátké filmy především z 48. ročníku mezinárodního filmového festivalu EKOFILM se můžete těšit také na doprovodný program - besedy s environmentalisty, workshopy či tématickou výstavu.
 
Projekt je realizován za podpory nadačního fondu Zelený poklad.
 
V dnešní době je diskuse o ochraně
přírody, jejích úskalích a jejím smyslu stále intenzivnější. Proto environmentální festival EKOFILM již tradičně do této diskuse přináší nové podněty, nápady i neotřelé pohledy z celého světa. Filmy jsou schopny krásy i problémy přírody objevit, představit i navrhovat řešení a ještě je představit širokému publiku.
 
Již sedmé Ozvěny EKOFILMu - ozvěny nejvýznamnějšího českého festivalu filmů s tématikou životního prostředí a jeho ochrany - tradičně v Plzni přivítá kulturní prostor Moving Station. 
 
Program je otevřen dopoledne především pro školy, v ostatních časech pro širokou veřejnost. Dopolední projekce jsou vždy spojeny s diskusemi s odborníky. 
 
Na tento program nelze uplatnit předplatné Moving Station 2022/2023.

Vstup na všechny akce je zdarma, vstupenky je možné rezervovat přes goout.net / Ozvěny Ekofilmu 2023 Plzeň.
 
 
 
Výstava Klimatická změna a my
 
Co je klimatická změna? Jak působí na lidstvo a na přírodu? Proč vypouštíme skleníkové plyny a co s tím může kdokoliv z nás udělat? Na tyto otázky odpovídá naučně populární formou výstava manželů Zamouřilových, kterou můžete shlédnout po celou dobu konání festivalu ve vstupní hale Movig Station.