Ozvěny Ekofilmu: VEČER "KRAŤASŮ" EKOFILMU / Program Moving Station

21. 4. 2022, 19:00, Moving Station

Zachránce včel (Indie, 2019, režie Bidit Roy, 7 min)
Amit Godse, známý jako Včelí muž, od roku 2013 neúnavně zachraňuje včely v indických městech. Je zakladatelem sociálního podniku „Včelí košík“, který bojuje o záchranu včel, učí lidi včelařství a výrobě medu.
Hindsky, anglicky, české a anglické titulky
 
Horká káva (Velká Británie, 2021, režie Hedvika Michnová, 25 min) 
Dokážete si představit svět bez kávy? Může se to stát. Do konce století totiž káva může zcela vymizet. Horká káva pojednává o kávových hrdinech – malých farmářích z Kostariky a Tanzánie. Každý den bojují s následky klimatických změn, aby zachránili své živobytí a váš každodenní šálek kávy.
Anglicky, španělsky, svahilsky, české a anglické titulky
 
Nadivoko (Španělsko, 2021, režie Raúl González, 6 min)
Maite Sánchez se rozhodne změnit svůj život. Opustí město a vydává se žít do hor, kde žije soběstačně a udržitelně. Začne chovat Betizú, poslední plemeno divokých krav, kterému hrozí vyhynutí. Společně se stádem žijí v divoké přírodě horského pásma Goizueta, kde Maite a její rodina sdílejí životní styl.
Španělsky, české a anglické titulky
 
Superpotraviny – trendy zdravá strava (Německo, 2019, režie: Anne Kauth, 28 min)
Nový potravinový trend dobývá Německo: čerstvé, stylové a módní – superpotraviny. Quinoa, kustovnice čínská, chia semínka – superpotraviny obsahující ohromné množství živin. Co však povyk kolem superpotravin znamená pro lidi v zemích jejich původu? Může stále rostoucí poptávka zničit celé ekosystémy?
Anglicky, české titulky
 
Přes hranu (Moldavsko, 2019, režie: Lev Voloshin, 1 min)
Každý z nás denně produkuje odpad: v práci, ve škole, doma i na procházce. Všude. Krátký film popisuje cestu odpadků na planetě. Závěr filmu otevírá otázku: Jaký je konečný cíl odpadu?
 
Merino-boom – reálná cena nejjemnější vlny (Německo, 2019, režie: Joanna Michna, 29 min)
Vlna z ovcí merino se stala hitem. S 88 procenty je Austrálie jejím největším světovým producentem. Spokojený život zvířat však na většině australských farem nehraje roli. Kvůli maximální produkci vlny jsou ovce přešlechtěné. Více kůže znamená více vlny. Kožní záhyby však přitahují muší larvy. Za jakých podmínek se tato jemná vlna vyrábí?
Německy, české a anglické titulky
 
 
Pořádání Ozvěn Ekofilmu v Plzni 2022 podpořil Nadační fond Zelený poklad (www.zelenypoklad.org).
Pořadatelem Ozvěn Ekofilmu v Plzni 2022 je JOHAN - centrum pro kulturu a vzdělávání (www.johancentrum.cz).