ProART Festival: KDE TANČÍ VÍTR … ORTEN_100_OHNICE / Program Moving Station

11. 7. 2019, 20:00, vstupní hala Moving Station
 

Současné poetické hudební divadlo o životě, lásce a smrti...

Multižánrový scénický projekt věnovaný osobnosti a dílu básníka Jiřího Ortena, jenž byl pro svůj židovský původ pronásledován a za nejasných okolností přišel o život při automobilové nehodě ve svých dvaadvaceti letech.

Poezie jako hudba, tanec jako poezie, hudba jako tanec. Poetický hudebně-divadelní projekt pro všechny generace s touhou se zastavit, vnímat a naslouchat. Inscenace vznikla ke stému výročí Ortenova narození.

Autoři a účinkující: Daniel Krejčík (slovo), Martin Dvořák (režie, tanec), Jitka Břízová, Vojtěch Drahoňovský (hudba)

Prodej vstupenek na místě.

XVI. ProART festival

Mezinárodní festival tance, zpěvu, herectví a dalších tzv. performing arts je původně brněnská událost. Letos se koná také v Jičíně, Valticích, Mikulově a v Plzni. Přes den nabízí tvůrčí dílny a workshopy s výukou různých disciplín performativního umění. Druhou částí festivalu je večerní program, který představuje pedagogy – aktivně činné umělce – v ukázkách z jejich repertoáru a navíc zve i další hosty v koncertních, tanečních či divadelních představeních. Letos hudební dílnu povede Lenka Dusilová, pěveckou Radka Fišarová, hereckou Štěpán Pácl a taneční dílnu lektoři Martin Dvořák, Morgan a Tine Reid a Noa Dar. Večerní program přinese třeba koncertní talkshow Jaroslava Hutky, scénický projekt věnovaný osobnosti a dílu Jiřího Ortena, vystoupení izraelské tanečnice Lital Netzer Ben-Horin či německo-japonské taneční představení What if...

Více informací a přihlášky na workshopy najdete na www.proart-festival.cz.