Ratataverita: KLOBOUK Z RŮŽE + IDI-klub: RODINNÉ VEČEŘE - dvojitá premiéra / Program Moving Station

26. 4. 2023, 19:00, velký sál Moving Station

Dvojpředstavení mladých, vzájemně se prolínajících plzeňských souborů.

Přijďte se ponořit do společensky palčivého světa Klobouku z růže a zjistit, co vše se může stát u takových Rodinných večeří!

 

RATATAVERITA: Klobouk z růže

Každý ví, jak takový klobouk z růže vypadá, jaké podoby na sebe bere a kdo nám ho nasazuje. Ale daleko těžší je pro nás se ho zbavit. S potupou si ho necháváme nasadit každý den v práci, ve škole, na ulici. Po čase si na něj zvykneme, ani se už nesnážíme ho sundat, smíříme se s ním. Ne všichni jsou však tak poddajní a je jen otázka času, než se někdo vzbouří.

Režie: Samuel Zheng

Hrají: Alena Bursová, Alžběta Rokytová, Barbora Petrášková, Dominika Chomátová, Eliška Šámalová, Jindřich Sklenář, Kateřina Bobysudová, Sára Václavovičová, Tomáš Štork, Věra Mauleová, Viktorie Bechná

RATATAVERITA je soubor nyní již 12 studentů, jež rádi zpracovávají vlastní a ideálně kontroverzní témata, která je určitým způsobem štvou. S naším druhým představením a novou sestavou, tak pokračujeme v tradici a představujeme sociální drama Klobouk z růže, do kterého se snažíme vložit veškerý zbylý náboj energie, která již vlivem přijímaček a maturity utrpěla značnou škodu. 

 

IDI-klub: Rodinné večeře

U večeře řeší rodiny důležité problémy. Tak důležité, že večeře samotná často neproběhne. Neproběhne nikdo, jde veskrze o statické divadlo. Jde-li vůbec o divadlo. Rozhlasové (několika)minutové hry Josefa K. Plzeňského patří ke klenotům současné dramatiky. Pokusili jsme se je převést na jeviště, ačkoliv se velice bránily. Jde o inscenaci bez větších ambicí, chtěli jsme se pobavit a pokud to pobaví i diváky, tím lépe.

Režie: František Kaska a soubor

Hrají: Kateřina Bobysudová, Alena Bursová, Barbora Sejrková, David Sejrek, Jindřich Sklenář, Lída Široká, Tomáš Štork, Sára Václavovičová, Alexandra Valdmanová, Samuel Zheng

IDI-klub je studentské uskupení fungující na Gymnáziu Františka Křižíka v Plzni. Má za sebou inscenace Řvi potichu, brácho, Hexafor (Zlatý kolovrat), Nedokončený kalendář a jiné zádrhele. Rádi taky improvizujeme. Protože většina letos maturuje, budou asi Rodinné večeře poslední inscenací.

Na toto představení lze uplatnit předplatné Moving Station 2022/2023.