S. Ferienčíková, M. Júdová, A. Timpau: INBETWEEN / Program Moving Station

26. 10. 2022, 19:00, velký sál Moving Station

"Jsme propojenější než kdykoliv předtím, měníme se na masu, která se snaží najít rovnováhu. Taháme a tlačíme."
 
INBETWEEN zkoumá skupinové pnutí ve světě klimatické změny, globální pandemie, neustálého propojení a okamžitých reakcí, kde se prostor mezi námi stává naším kolektivním orgánem, který si žádá změnu. I když jsme geograficky vzdálení, jsme vzájemně propojení víc, než kdykoliv předtím a v této fázi se měníme na masu, která se snaží znovu najít rovnováhu.
 
Dílo inspirované interaktivní architekturou představí čtveřici tanečníků a materiál vznášející se nad nimi. Objekt, se kterým tanečníci pracují, se stává performativní architekurou - "společným tělem". Tvary, která nabývá, jsou výsledkem jejich dialogu, ale stává se také jejich prostředím, jejich úkrytem a domovem. Tento dočasný úkryt a prostor pro dialog je odrazem bojů a interakcí mezi čtyřmi těly, ale i jejich společenstvím.

KONCEPT: Soňa Ferienčíková (SK), Mária Júdová (SK), Alexandra Timpau (RO/CZ)
CHOREOGRAFIE: Soňa Ferienčíková (SK) v spolupráci: Mária Júdová (SK)
SCÉNOGRAFIE: Alexandra Timpau (RO/CZ)
ZVUK: Milan Slama (SK), Alexandra Timpau (RO/CZ)
SVĚTELNÝ DESIGN: Ints Plavnieks (LV/SK)
PERFORMEŘI A SPOLUTVŮRCI: Lukáš Bobalík (SK), Daniel Raček (SK), Zdenka Brungot Svíteková (SK/CZ), Jaro Viňarský (SK)
 
 
PRODUKCE: Zuzana Frištiková, BOD.Y o.z.
KOPRODUKCE: ME-SA, spolek, Tabačka Kulturfabrik, Tanec Praha / PONEC - dance venue
FINANČNÍ PODPORA: “Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia”, “Tento projekt finančne podporil Bratislavský samosprávny kraj” a Ministerstvo kultury ČR
 
Předpremiéra: 15. 8. 2021, A4 – Space For Contemporary Culture, Bratislava
Premiéra: 14. 9. 2021, Tabačka Kulturfabrik, Košice
Česká premiéra: 19. 11. 2021, PONEC - dance venue, Prague
 
----------------
INBETWEEN je tvorené medzinárodným ženským kolektívom - tanečnicou a choreografkou Soňou Ferienčíkovou (SK), digitálno-vizuálnou umelkyňou Máriou Júdovou (SK) a zvukovou umelkyňou a architektkou Alexandrou Timpau (RO/CZ). Spoločne redefinujú hranice tanca prostrednictvom ambicioznej cross-žanrovej tvorby. 
 
Soňa spolupracovala s množstvom uznávaných choreografov, divadelných režisérov a súborov a vystupovala po celom svete. Je tiež zakladateľkou občianskeho združenia BOD.Y. Mária skúma tvorivý potenciál technológií už viac ako desať rokov. Jej tvorba sa rozpína od virtuálnej reality cez interaktívne inštalácie až po audiovizuálne vystúpenia. Alexandra sa po ukončení štúdia architektúry a urbánneho plánovania v Rumunsku presťahovala do Prahy kde sa začala čoraz viac venovať life-codingu zvuku.