Skupova Plzeň - Divadlo DRAK: CESTA - ZRUŠENO / Program Moving Station

16. 10. 2020, 20:00

Divadlo DRAK: CESTA

Hudebně-divadelní jam session inspirovaná fenoménemem iniciační cesty procházejícím historií americké literatury.
 
DÉLKA: 70 min.
VĚKOVÁ ADRESA: 13+
REŽIE: Jakub Vašíček
HUDBA: Daniel Čámský
VÝPRAVA: Kamil Bělohlávek, Tereza Vašíčková
PREMIÉRA: 15. listopad 2019
HRAJÍ: Jazmína Piktorová, Milan Hajn, Luděk Smadiš, Dominik Linka, Milan Žďárský, Jiří Vyšohlíd, Pavel Černík, Jan Čipčala
 
vstupenky zde

Divadelní road-movie o cestě, která je cílem. Inscenace o větru ve vlasech. Hudebně-divadelní jam session inspirovaná fenoménemem iniciační cesty procházejícím historií americké literatury od Marka Twaina, přes Jacka Londona, Jacka Kerouaca až ke Cormacu McCarthymu. Náš hrdina (pojmenovali jsme ho Jack na upomínku dvojice tuláků-litérátů London-Kerouac) je student literatury, který má ale teoretizujícího a od reality i tvorby odtrženého studia po krk. A stejně tak spořádaného života ve městě a výhledu na nalajnovaný život v duchu amerického snu. Tak se této přítomnosti a budoucnosti rozhodne utéct, sbalí se a vydá se na stop. U krajnice potkává svůj protiklad, Hucka (na upomínku Huckleberryho Finna, prvního slavného vagabunda americké literatury) tuláka bez domova, bez závazků, bez plánů. Jako třetí do party pak k nim ještě přibude Carolyne, která na cestu utekla před svým snoubencem a blížící se svatbou. Ti tři se tedy vydávají na cestu a za její cíl si volí San Francisco – nejzápadnější výspu a město s pověstí svobodného ráje. Ale o cíl tu zase tak moc nejde. Důležitější je cesta samotná a její smysl nespočívá v cíli, nýbrž v pohybu.
 
DIVADLO DRAK vzniklo v Hradci Králové v roce 1958. Jeho inscenace jsou určeny celé rodině, v hledišti se setkávají všechny divácké generace – od nejmenších dětí po jejich prarodiče. Za více než 55 let své existence získalo divadlo výjimečnou pověst jak v České republice, tak i v zahraničí.
 
V roce 2010 se divadlo rozrostlo o netradiční muzeum loutek – Labyrint Divadla Drak. Srdcem objektu Labyrintu je interaktivní divadelní laboratoř, která umožňuje svým návštěvníkům vyzkoušet si divadelní postupy doslova „na vlastní kůži“. Kromě klasické umělecké produkce klade divadlo důraz na hledání nových cest a podob loutkového divadla. Formou workshopů, kreativních dílen, produkcí současného alternativního umění a vytvoření prostoru pro multižánrovou a mezinárodní spolupráci chce nejen reprodukovat stávající hodnoty loutkářství a alternativního divadla, ale především je aktivně rozvíjet.