T.I.T.S.: TUMOR: KARCINOGENNÍ ROMANCE / Program Moving Station

16. 3. 2023, 19:00, velký sál Moving Station
 

Žijou si svým životem. A náhle, osud tomu chtěl, se jejich cesty protnou. Od teď už nebude nic, jak bylo. Od teď už bude všechno jinak.

Možná by měli spolu začít konečně mluvit. Musí to přece mít nějaký důvod, proč se potkali. Vydávají se spolu na cestu a budou si toho muset říct hodně. Možná by si začali i konečně rozumět. Tomu celému rozumět. Achjo, kdyby bylo všechno jako dřív… Jenže to už nikdy nebude. 

„Tumor – karcinogenní romance“ je silně smyslová inscenace propojující pohyb, vizualitu a slovo. Jako své téma si bere rakovinu a její projevy nejen v somatické, ale i psychické, sociální a duchovní rovině. T.I.T.S. v této performanci zkoumají spojení mezi tumory a naší společností na základě tvrzení, že každá doba má svou chorobu. Jak prožíváme společnost, ve které žijeme? Jaké fenomény se podezřele podobají chování rakoviny? Je možné milovat něco, co nás může zabít? 

Očekávat můžete tumor jako humor, nádor jako motor, rakovinu jako kocovinu. Přijďte prostě zažít na vlastní kůži epickou cestu za nalezením lásky a míru s tím nejméně myslitelným.

#love&peacewiththedeadlydisease

T.I.T.S. je nezávislá mezinárodní proměnlivá skupina, která se začala formovat během studia na Norské divadelní akademii ve Fredrikstadu. T.I.T.S. často pracují v nehierarchických konstelacích s myšlenkami vyvíjenými kolektivně. Zkoumají možnosti hybridních divadelních forem mezi hrou a choreografií, zvukem, obrazem a tělem. Nela H.Kornetová jako umělecká šéfka iniciuje všechny audiovizuální projekty zaměřené na témata, k nimž se publikum může vztahovat instinktivně.

 

Na toto představení můžete uplatnit předplatné Moving Station 2022/2023.

T.I.T.S., A Studio Rubín ve spolupráci se Studiem Alta:

Tvůrce: T.I.T.S.

Koncept & režie: Nela H. Kornetová

Text: Dagmar Fričová

Dramaturgie: Dagmar Fričová a Lucie Ferenzová

Scénografie & video: Jan Hajdelak Husták

Hudba & zvuk: Ondřej Sifon Anděra

Pohybová spolupráce: Matthew Rogers

Poděkování: Lærke Grøntved

Hrají: Nela H. Kornetová & Jaro Viňarský / Gregers Andreas Kroksleiven-Hansen

Ko-produkce: A Studio Rubín, Studio Alta

Podpořili: L1 association, Visegrad Fund, Fond for utøvende kunstnere, Iniciativa pro Invalidovnu, Next Wave, Nadace Život Umělce, Český Literární Fond, MKČR, MHMP