Tanec Praha / A. Paoletti & D. O. Bigi (IT): UN DISCRETO PROTAGONISTA / Program Moving Station

14. 6. 2022, 19:00, Moving Station

Máte ještě v živé paměti loňské výkony tanečníků Dimitrise Papaioannou z Transverse Orientation? Pak vás potěší mužský duet Un discreto protagonista v podání performerů Łukasze Przytarskeho a Damiana Ottavia Bigi, který s Alessandrou Paoletti tvoří díla na pomezí divadla, tance a výtvarného umění. Je to příběh okamžiku, v němž se v tichu a prázdnu rodí vztah mezi dvěma postavami, jejichž cesty se neustále spojují, míjejí i protínají. V ryzím tanci a obrazech se odrážejí nejstarší lidské příběhy, které jako střípky dohromady tvoří jeden jediný. 
 
KONCEPT, REŽIE: Alessandra Paoletti, Damiano Ottavio Bigi
PERFORMEŘI: Damiano Ottavio Bigi, Łukasz Przytarski 
ZVUK: David Blouin 
SVĚTELNÝ DESIGN: Evina Vassilakopoulou, Amador Artiga Tuset
VIDEO, FOTO: Pavlos Kosmidis, Amador Artiga Tuset, Fabio Melotti
KOPRODUKCE: TORINODANZA Festival, ONE DANCE WEEK Festival – Plovdiv, Compagnia Degli Istanti
ZA PODPORY: 2WORKS / DIMITRIS PAPAIOANNOU, il FUNARO Pistoia, Fabbrica Europa PARC Performing Arts Research Centre Firenze, Lavanderia a Vapore, centro di residenza per la danza Torino, NRW Ministerium für Kultur und Wissenschaft, Teatro-Biblioteca Quarticciolo Roma
 
Na toto představení se vztahuje předplatné Moving Station 2021/2022.

Od operního divadla v Římě po spolupráci s Dimitrisem Papaioannou, po mnoha letech v Tanztheater Wuppertal Piny Bausch, se tanečník a choreograf Damiano Ottavio Bigi setkal v roce 2013 v Istanbulu s herečkou, režisérkou a autorkou v oblasti tanečního divadla Alessandrou Paoletti. Zde započala jejich spolupráce projektem Yuvaya Dönmek/Back Home, to my father pro městské divadlo v Istanbulu. Jejich práce vychází z výzkumu opírajícího se o dramaturgická a kinestetická kompoziční schémata a vědecké disciplíny. Osobní a emoční prvky tak v jejich dílech vycházejí z analytického kreativního procesu, nabízejícího nový úhel pohledu na tělo v čase a prostoru.