The Nelken-line in Plzeň, MOVING STATION, TANEC PRAHA Festival / Program Moving Station

12. 6. 2020, od 17:30 v sadovém okruhu v centru Plzně (sraz U Branky)


Výzva pro všechny - Zveme vás k tanci  / DANCE! - Take Part!

Kdy: 12. 6. 2020, od 15:30 nácvik v Moving Station / od 17:30 happening v centru města

Akce se koná zdrama, je vhodná pro všechny věkové kategorie.

 

O projektu a jak se zapojit? 

The NELKEN-Line

„Linie“ jako opakující se, charakteristický, prvek řady děl německé tanečnice a choreografky Piny Bausch: repetitivní kroky a gesta v pohybových sekvencích, které tanečníci provádějí v dlouhé frontě. 

Procesí. Jedna nejznámějších pohybových linií je z roku 1982 z díla Nelken: „Jaro, Léto, Podzim, Zima“. V jednoduchosti je krása. Drobná a přece výrazná gesta vyprávějí o střídání čtyř ročních období v podání tanečníků postupujících v dlouhé řadě. Každý je vítán, každý se může připojit.

To vše na hudbu Louise Armstronga & His Hot Five “West End Blues”. 

instruktážní video
v
idea z již uskutečněných procesí po celém světě

Julie Anne Stanzak, dlouholetá členka Tanztheater Wuppertal Piny Bausch, natočila vynikající instruktážní video, z něhož se tuto pohybovou sekvenci může naučit doslova každý. Jak profesionál, tak amatér, člověk tance znalý i pouze zvídavý, starý i mladý. Mohou tančit kdekoli, v bytě, na zahradě, v kanceláři, v parku, na parkovišti, v lese, na ulici… a děje se tak nejen na řadě míst Evropy, ale i v Latinské Americe a na dalších kontinentech.

V rámci celosvětového projektu The Nelken-Line tak vzniká mnoho nových verzí původní choreografie, které se liší volbou prostředí, oblečení, jakož i různými protagonisty a jejich schopnostmi. Tak četné, barevné a odlišné jako samotné lidstvo. Koukněte se na videa!

Letos se do projektu zapojuje i TANEC PRAHA, staňte se jeho součástí! Projděte si instruktážní video tak, abyste dorazili na místo již připraveni. Snadno se pak můžete do linie přidat.

Děkujeme, že tančíte s námi!

S Vaším svolením, v průběhu akce budeme natáčet video, které bude zveřejněno na  webových stránkách Pina Bausch Foundation a festivalu TANEC PRAHA i sociálních sítích Tance Praha z.ú. a Moving Station.