Vernisáž výstavy Terezy Bonaventurové: NEJVĚTŠÍ PERFORMER / Program Moving Station

23. 2. 2022, 18:00, Moving Station

Umělec je umění a umění je umělec. Kryptická poučka z teoretických knih o současném umění, která ovšem způsobila převrat ve vnímání hranic mezi životem a uměním, resp. došlo k jejich vymazání. Za umělce-performera může být pokládán i člověk z vrcholové politiky a jednoho takového chameleona politika/umělce si jakožto námět pro svoje zkoumání zvolila Tereza Bonaventurová.
 
Na své vůbec první plzeňské výstavě představí kariéru jednoho z nejvýznamnějších politiků-performerů působících v České republice, samotnou hlavu státu. Z kunsthistoricky-kritické perspektivy nově nastoupené tvůrčí generace zkoumá autorka tvorbu vrcholného období Miloše Zemana. Tereza Bonaventurová, absolventka ateliéru fotografie na výstavě představuje výběr z kruciálních performativně-happeningových akcí našeho prezidenta v období po svém zvolení do prezidentského křesla.
 
Výstava Největší performer poskytuje divákům vhled do fantaskně-absurdního konceptuálního způsobu práce Terezy Bonaventurové, zároveň však ve svém důsledku otevírá debatu nad tím, kdo může vytvářet umění a co z obyčejné události tvoří událost uměleckou.

Výstava bude ke shlédnutí do 15. dubna.