Žongléros Ansámbl: VPŘED - ZRUŠENO / Program Moving Station

13. 12. 2021, 19:00, Moving Station

Za úspěchem, za sny. Za tím, po čem toužíme! Teď. Se slevou.
 
Představení inspirované optickou básní Václava Havla VPŘED se v jedinečné komice zaměřuje na nezastavitelné tempo společnosti a konzumu. Snažíme se všechno zažít, stihnout a vlastnit. To co má on, chci i já. Na cestě za vytouženým cílem se ale setkáváme s překážkami. Jsou to lidé okolo nás, jsme to my sami. Je vůbec nějaký cíl? A co se stane, když zastavíme?
 
Představení kombinuje skupinovou akrobacii, teeterboard, fyzické divadlo a... nákupní vozík. Vpřed je třetím celovečerním představením z dílny Žongléros Ansámbl, tentokrát ve spolupráci s dechberoucí, živě produkovanou hudbou a zpěvem Emy Brabcové. Představení vzniklo pod uměleckou supervizí Markéty Vacovské.
 
Foto: archiv Letní Letná, František Ortmann
 
Na toto představení se bohužel nevztahuje předplatné Moving Station 2021/2022.

50 min.
 
REŽIE: Žongléros Ansámbl
ÚČINKUJÍ: Ema Brabcová, Jan Brand, Jiří Hlaváč, Jiří Misař, Lucie Misařová, Martina Vaněčková
HUDBA: Ema Brabcová
LIGHT DESIGN: Jan Hugo Hejzlar
KOSTÝMNÍ DESIGN: Lucie Bartošová
POHYBOVÁ SUPERVIZE: Markéta Vacovská
DIVADELNÍ SUPERVIZE: Roman Černík
PRODUKCE: Žongléros Ansámbl
KOPRODUKCE: Moving Station
Premiéra 15. 8. 2021, Letní Letná Praha
 
Novocirkusová skupina s Žongléros Ansámbl pořádá od roku 2010 festival Žonglobalizace. V roce 2014 její členové založili Cirkulárium, centrum nového cirkusu v Plzni, kde pořádají kurzy a workshopy pro širokou veřejnost od dětí až po dospělé. Od roku 2017 se také zabývá  tvorbu autorských představení pro dětské i dospělé publikum. Dlouhodobě se věnuje sociálnímu cirkusu ve spolupráci s místními neziskovými organizacemi a je jedním ze zakládajících členů česko-slovenské platformy pro rozvoj sociálního cirkusu a cirkusové pedagogiky Cirkonet.