Žonglobalizce - Losers Cirque Company: THE LOSER(S) / Program Moving Station

1. 10. 2020, 19:00

Novocirkusové představení THE LOSER(S) chce být současnou reflexí faktu, že v dnešním zrychleném tempu společnosti mnoho lidí ztrácí svoji osobnost a vizi svého jak soukromého, tak partnerského života. Chce si klást otázku, kde se nalézají naše hranice, kdo je naším vzorem, láskou a partnerem.
 
Vedle výher přináší život také prohry. Člověk se stává lůzrem, a to třeba i na poli lásky. Vpřed se ubírá cestou krkolomnou, trnitou a záblesky radosti dávají naději, že třeba někdy dospěje k cíli a zvítězí.
 
Novocirkusové představení na motiv básně:
 
Osudový stín
(Anna-Marie Mlezivová)
 
Co tu děláš?
Dlouho jsme se neviděli.
Máš unavenou tvář.
Vzpomínám na ty chvíle, kdy jsme protančili celou noc.
Počítali jsme hvězdy.
A tenkrát jsi mi ji dal, tu květinu.
Růži.
Protože každá z hvězd představuje jednu cestu.
A ty sis vybral tu trnitou.
 
SCÉNÁŘ, REŽIE A CHOREOGRAFIE: Jarek Cemerek
AKROBATICKÉ SESTAVY: Petr Horníček
KOSTÝMY: Andrea Rubin Smělíková, Eva Suchánková
BODY DRUMMING: Carli Jefferson
HUDBA: Ondřej Havlík – En.dru
 
ÚČINKUJÍCÍ:
Žena: Jana Vrána / Zuzana Havrlantová / Kristýna Stránská
Její alter ego: Jana Telcová
Vyvolený lůzr: Matyáš Ramba
Lůzři: Petr Horníček / Jiří Bělka, Jindřich Panský, Lukáš Macháček, Vítězslav Ramba
Letuška a komentátor: Ondřej Havlík – En.dru

THE LOSER(S)
Vítězové prvního ročníku televizní soutěže Česko Slovensko má talent – akrobatické duo DaeMen, oslovili další performery z řad tanečníků a akrobatů a pod produkcí jejich vlastní umělecké agentury United Arts, vznikl nový divadelně akrobatický projekt THE LOSER(S), ke kterému přizvali uznávanou choreografickou persónu Jarka Cemerka. I když se v tomto projektu herecky objevuje pouze polovina dua DaeMen, akrobat Petr Hornicek, i přesto se diváci mají naco těšit…
 
 
„DaeMen se prezentují silovou akrobacií a přesně to i předvádějí muži na place, z jejich čísel čiší živočišnost, organická síla bez využití jakékoli techniky. Důležitou složkou je však jednoznačně hudba v podání Ondřeje Havlíka alias umělce En.dru.”
iDnes
 
 
“Důležitější ovšem je, že se Losers vyznačují profesionalitou a precizností. Zásluhou všech zúčastněných vznikl projekt, který jsme snad kromě inscenací souboru La Putyka neměli možnost v českém prostředí spatřit. Nemalý podíl na tom jistě má spolupráce s Jarkem Cemerkem, choreografem a tanečníkem, jenž do projektu vnesl velkou dávku živelnosti a originality.“
Divadelní noviny
 
 
“Možná, že při všem humoru a dechberoucích artistických číslech jsou vážnější myšlenky inscenace odsouvány do pozadí, ale diváci určitě ocení komplexnost celého kusu a právě prostřednictvím zábavy si mohou nenásilně odnést náměty k zamyšlení.”
Opera Plus
 
 
“Na novém cirkuse obvykle obdivujeme fantastické akrobatické výkony, humor a jakýsi „vyšší“, umělecký rozměr, který by mělo představení obsahovat. Má být uměleckým zážitkem i zábavnou podívanou. To vše Loser(s) mají, a proto stojí za vidění.”
Taneční Aktuality